- Akavan, THL:n ja TTL:n järjestämä Talous, työllisyys ja hyvinvointi -tapahtuma oli 31. maaliskuuta Pikku-Finlandiassa. Tasavallan presidentti Sauli Niinistö saapui tapahtumaan. Akavan puheenjohtaja Sture Fjäder otti hänet vastaan.
- Talous, työllisyys ja hyvinvointi -tapahtuman väkeä salissa, eturivissä puhujat. Vasemmalla tasavallan presidentti Sauli Niinistö, Akavan puheenjohtaja Sture Fjäder ja työmarkkinajohtaja Katarina Murto. Lavalla tilaisuutta juontavat Akavan viestintäjohtaja Jyrki Kemppainen ja toimittaja Eeva Lehtimäki.
- Tasavallan presidentti Sauli Niinistö totesi puheessaan muun muassa, että työ on osa turvallisuutta.
- Akavan puheenjohtaja Sture Fjäder painotti työhyvinvoinnin merkitystä työllisyydelle ja taloudelle.
- Akavan työmarkkinjohtaja Katarina Murto oli toimittaja Eeva Lehtimäen haastateltavana.
- Akavan viestintäjohtaja Jyrki Kemppainen haastatteli THL:n pääjohtaja Markku Tervahautaa.
- Paneelikeskustelua juonsi toimittaja Eeva Lehtimäki.
- Paneelikeskustelussa oli mukana kaikkien puolueiden johtoa. Vasemmalta Matias Mäkynen, Leena Meri, Petteri Orpo, Markus Lohi, Saara Hyrkkö, Li Andersson, Anna-Maja Henriksson ja Sari Essayah.
- Puoluejohtajien keskustelu ja yleisöä.
- Tilaisuudessa esiiintyi Sibeliusakatemian opiskelijoiden Total Cello Fresh -kokoonpano ohjaajanaan Hannu Kiiski.