Maakuntaverkostojen yhteystiedot

Ohessa lueteltuna verkostojen puheenjohtajat yhteystietoineen sekä heidän liittoedustuksensa.

28.5.2019

Akava Etelä-Karjala

Tarja Vahtokari-Sahari, 045 804 6626, etela-karjala(at)akavanet.fi
Suomen Ekonomit

Akava Etelä-Pohjanmaa

Kari Hongisto, 050 016 0414, etela-pohjanmaa(at)akavanet.fi
Luonnon, ympäristö- ja metsätieteilijöiden liitto Loimu

Akava Etelä-Savo

Nina Jussi-Pekka, 040 585 9612, nina.jussi-pekka(at)hotmail.com
Opetusalan Ammattijärjestö OAJ

Akava Kainuu

Maarit Ojavuo, 040 570 8497, maarit.ojavuo(at)outlook.com
Insinööriliitto IL

Akava Kanta-Häme

Mari-Anne Anttila, Suomen Terveydenhoitajaliitto

Akava Keski-Pohjanmaa

Timo Rajaniemi, keski-pohjanmaa(at)akavanet.fi
Opetusalan Ammattijärjestö OAJ

Akava Keski-Suomi

Tuula Peltonen, 050 512 2156, tuula.peltonen(at)jamsa.fi
Opetusalan Ammattijärjestö OAJ

Akava Kymenlaakso

Päivi Hännikäinen, akava.kaakko(at)gmail.com
Akavan Erityisalat

Akava Lappi

Piia Kilpimaa, 040 575 5762, piia.kilpimaa(at)ulapland.fi
Sosiaalialan korkeakoulutettujen ammattijärjestö Talentia

Akava Pirkanmaa

Antero Rytkölä, 050 303 9104, antero.rytkola(at)gmail.com
Suomen Lakimiesliitto

Akava Pohjanmaa

Reima Mänty, 0400 169 592, pohjanmaa(at)akavanet.fi
Opetusalan Ammattijärjestö OAJ

Akava Pohjois-Karjala

Katja Tanskanen, 040 091 7277, katja.tanskanen(at)outlook.com
Suomen Farmasialiitto

Akava Pohjois-Pohjanmaa ja Tekniikan akateemiset TEK, aluetoimistot

Jukka Orava, 08 85515555, 040 5070736, jukka.orava(at)tek.fi ja pohjois-pohjanmaa(at)akavanet.fi (maakuntaverkostoasiat)
Tekniikan akateemiset TEK

Akava Pohjois-Savo

Kimmo Koskinen, kimmo.koskinen(at)shi-g.com
Tekniikan akateemiset TEK

Akava Päijät-Häme

Timo Bergman, 045 650 1378, timo.bergman(at)iki.fi
Yhteiskunta-alan korkeakoulutetut

Akava Satakunta

Pirjetta Sipiläinen-Salo, pirjetta.sipilainen(at)pori.fi
KTK Tekniikan Asiantuntijat

Akava Uusimaa

Jari Ruokolainen, 050 482 1353, uusimaa(at)akavanet.fi
Tekniikan akateemiset TEK

Akava Varsinais-Suomi

Risto Tolonen, 040 178 6716, risto.j.tolonen(at)gmail.com
Akavan Erityisalat