Maakuntaverkostojen yhteystiedot

Ohessa lueteltuna verkostojen puheenjohtajat yhteystietoineen sekä heidän liittoedustuksensa.

28.5.2019

Akava Etelä-Karjala

Tarja Vahtokari-Sahari, 045 804 6626, etela-karjala(at)akavanet.fi
Suomen Ekonomit

Akava Etelä-Pohjanmaa

Tapani Tarri, 040 012 7476, etela-pohjanmaa(at)akavanet.fi
Tekniikan akateemiset TEK

Akava Etelä-Savo

Nina Jussi-Pekka, 040 585 9612, nina.jussi-pekka(at)hotmail.com
Opetusalan Ammattijärjestö OAJ

Akava Kainuu

Maarit Ojavuo, 040 570 8497, maarit.ojavuo(at)outlook.com
Insinööriliitto IL

Akava Kanta-Häme

Niina Salminen-Åberg, Luonnon-, ympäristö- ja metsätieteilijöiden liitto Loimu

Akava Keski-Pohjanmaa

Timo Rajaniemi, keski-pohjanmaa(at)akavanet.fi
Opetusalan Ammattijärjestö OAJ

Akava Keski-Suomi

Tuula Peltonen, 050 512 2156, tuula.peltonen(at)jamsa.fi
Opetusalan Ammattijärjestö OAJ

Akava Kymenlaakso

Päivi Hännikäinen, akava.kaakko(at)gmail.com
Akavan Erityisalat

Akava Lappi

Seija Hiltunen, 045 610 2550, seijahiltusenposti(a)gmail.com
Sosiaalialan korkeakoulutettujen ammattijärjestö Talentia

Akava Pirkanmaa

Mervi Mustakoski, 040 077 3223, mervituulia(a)gmail.com
KTK Tekniikan Asiantuntijat

Akava Pohjanmaa

Jari Neulaniemi, pohjanmaa(at)akavanet.fi
Suomen Poliisijärjestöjen Liitto SPJL

Akava Pohjois-Karjala

Katja Tanskanen, 040 091 7277, katja.tanskanen(at)outlook.com
Suomen Farmasialiitto

Akava Pohjois-Pohjanmaa ja Tekniikan akateemiset TEK, aluetoimistot

Jukka Orava, 08 85515555, 040 5070736, jukka.orava(at)tek.fi ja pohjois-pohjanmaa(at)akavanet.fi (maakuntaverkostoasiat)
Tekniikan akateemiset TEK

Akava Pohjois-Savo

Jyrki Riekkinen, 040 130 4410, riekkinenjyrki(a)gmail.com
Myynnin ja Markkinoinnin Ammattilaiset MMA

Akava Päijät-Häme

Timo Bergman, 045 650 1378, timo.bergman(at)iki.fi
Yhteiskunta-alan korkeakoulutetut

Akava Satakunta

Pirjetta Sipiläinen-Salo, pirjetta.sipilainen(at)pori.fi
KTK Tekniikan Asiantuntijat

Akava Uusimaa

Jari Ruokolainen, 050 482 1353, uusimaa(at)akavanet.fi
Tekniikan akateemiset TEK

Akava Varsinais-Suomi

Risto Tolonen, 040 178 6716, risto.j.tolonen(at)gmail.com
Akavan Erityisalat

Yhteystiedot päivitetty 24.6.2020.

Lue lisää aiheesta